Anasayfa

Kampanyalar

Fiyatlar

Araçlar

Kiralama koşulları

Hakkımızda

İletişim

 

GENEL ARAÇ KİRALAMA BİLGİLERİ VE KOŞULLARI

 
:: Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı Sınırlamaları ( Ehliyet ve Yaş ) Kiracının A, B, C, D, E grubu araçlar için 21, F, G, H, X grubu araçlar için 24 yaşını doldurmuş olması ve en az 1 yıllık yerli veya uluslar arası ehliyete sahip olması gerekmektedir.  

:: Kiralama Süresi 1 günlük kiralama 24 saat, bir aylık kiralama 30 gün üzerinden hesaplanır.  

:: Fiyatların Kapsamı Fiyatlara bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahil olup Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi (K.D.V.) hariçtir. Yakıt kiralayana aittir, Dolu depo teslim edilen araçlar eksik veya boş depo benzin ile iade edilirse, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

 :: Tek Yönlü Kiralamalar Aracın başka bir şehirde bırakılması durumunda, Tek-Yön ücreti uygulanır.  

:: İlave Sürücüler Aracın, kiralayanın dışındaki kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücülere ait Kimlik ve Sürücü Belgesi bilgilerinin, Kira Sözleşmesinde belirtilmesi ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.  

:: Teslim Gecikmeleri Gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3'ü alınır. 3 saati aşan gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır.  

:: Trafik Cezaları Trafik ve otoyol, köprü geçiş cezaları müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir.  

:: Havaalanı Teslimleri Havalimanı teslim ve bırakmalarda özel fiyat uygulamalarında extra bir ücret talep edilebilir, bilgi için ofisimizi arayınız.  

:: Önemli Notlar Aracınızı park ettiğiniz zaman ruhsatı yanınıza alınız, anahtarını kimseye ( otopark ve otel görevlisi gibi ) teslim etmeyiniz, bu gibi durumlarda büyük hasarlar oluşabilmekte ve sigorta kapsamı dışında kalabilmektedir.

Aracınızı mümkün olduğunca otopark' a park ediniz ve anahtarı üzerinde bırakmayınız, anahtarın sizin tarafınızdan verilmesi durumunda araç çalınırsa yine sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.

Park ettiğiniz araçta ya da seyir halinde görünür yerlerde, koltukların üzerinde çanta, kamera ve benzeri eşyalar bırakmayınız bagaja koyunuz.

Kaza durumunda hasarlı aracı yerinden hareket ettirmeden en yakın polis veya jandarma karakolundan kaza ve alkol raporu alınması gerekmektedir.

Aracın park yerinde hasara uğraması durumunda yine karakol veya jandarmadan hasar tespit tutanağı alınması gerekmektedir.

KAZA ve ARIZA durumunda acil yardım ( yol yardım ) numaramızı arayınız. Hemen yardımınıza bir çekici ve/veya taksi gönderilecek, en yakın servise çekilecek, gerekiyorsa yerine başka bir araç gönderilecektir. Aracınızı jandarmanın yada polisin gönderdiği çekiciye çektirmeyiniz, kendi sigortanız olduğunu söyleyiniz ve hemen bizi arayınız. 24 SAAT ACİL YARDIM TELEFON :
0533 920 58 81

Döşemelerde meydana gelebilecek sigara yanıkları sigorta kapsamı dışında olup onarımı için gereken bedeli sizin ödemeniz gerekmektedir.

Sürat limitleri şehir içinde 50 km./saat, şehir dışında 90 km./saat, otoyollarda ise 120 km./saattir. Yollarda çok sık radar ile sürat kontrolleri yapılmaktadır, özellikle şehir dışı yollarda sürat limitlerine dikkat ediniz.

Aracınızın periyodik bakımları ve kontrolleri zamanında yapılmış olup size problemsiz bir yolculuk sağlayacaktır. Yine de oluşabilecek arıza durumlarında ilk önce ( 24 saat ) bizi arayınız. ( Sürücü Hatasından Kaynaklanan Arızalar Aracı Kiralayan Şahısa veya Firmaya Aittir ) Arkadaşlarımız sizi duruma göre bilgilendirecek ve yönlendirecektir.

Kira süreniz içerisinde 5000 kilometreden fazla kullanmanız durumunda aracın bakıma gitmesi gereken kilometreyi ofisimize sorunuz, bu hem sizin daha güvenli bir yolculuk yapmanız, hem de aracın garanti kapsamında kalabilmesi için önemlidir.

Trafik cezaları sürücüye ait olup, anında ödenmelidir. Aksi durumda yurt dışında yaşayan müşterilerimiz için çıkışta problem olabilir. Yurt içinde ikamet eden müşterilerimiz ise tutanak düzenlenirse bunun ödemesini dönüşte bize yapıp makbuz almaları gerekmektedir.

Aracı sözleşmede ismi yazılı olan kişilerden başkası kullanamaz, böyle bir durumda lütfen sürücüleri sözleşmeye kayıt ettiriniz.

:: SİGORTA ÇEŞİTLERİ VE BİLGİLERİ

Hasar Sorumluluk ( Kasko ) Sigortası ( CDW )

Hasar meydana gelmesi durumunda , kiralayan kişi A, B, C grubu araçlarda 6000.- euro, D, E, F, G grubu araçlarda 9000.- euro, H, S grubu araçlarda 13000.- euroya kadar olan hasarı ödemekle sorumludur. Kiracının A, B, C grubu araçlar için günlük 14.- ytl, D, E, F, G grubu araçlar için 17.- tl, H, S grubu araçlar için 20.- tl sigorta fonu ödemesi halinde hasar sorumluluğu ortadan kalkar.

Ancak sigortanın geçerli olabilmesi için araç sözleşmede ismi yazılı kişilerce, trafik kurallarına uygun şekilde , alkol ve uyuşturucu etkisi altında olmadan kullanılmış, kaza ve alkol raporlarının 48 saat içinde şah grup ofisine ulaştırılmış olması gerekir.

REZERVASYON ve BİLGİ ALMAK İÇİN TELEFON NUMARALARIMIZ

0216 352 25 41 ( Pbx )

 

0533 704 54 77

0533 920 58 81

 

 


Cevizli Mah. Denizler Cad. Sitem Sk. No : 3 Kartal / İSTANBUL

Araç Kiralama | Rent a Car | Oto Kiralama | Kiralık Oto | Araba Kiralama | Kiralık Araba